Фахівці розробляють маршрути пацієнтів, локальні протоколи, планують навчання медичного персоналу первинної ланки
Забезпечення сталості ВІЛ-послуг в рамках реалізації обласної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу обговорили медики та фахівці БО «Світло надії». Наприкінці 2017 року завершуються програми Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, тому питання забезпечення сталості ВІЛ-послуг та їх імплементація у роботу лікувально-профілактичних закладів – пріоритет.«Головне завдання обласної цільової програми – забезпечити сталу відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу в області. Ми хочемо, щоб тестування на ВІЛ було доступне у кожному районі області. Потрібно, щоб у всіх містах та селах Полтавщини людина, яка хоче піклуватися про своє здоров’я, могла прийти до лікаря, безкоштовно протестуватися і в разі виявлення позитивного ВІЛ статусу, звернутися до Центру СНІДу. Лікування ВІЛ-інфекції в Україні безкоштовне і гарантоване державою», -розповідає Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії».
Інтегрування ВІЛ-послуг, має відбутись вже цього року. Зараз фахівці розробляють маршрути пацієнтів, локальні протоколи, планують навчання медичного персоналу первинної ланки. «Реалізація моделі сталих ВІЛ-послуг дозволить найефективніше використовувати фінансові та кадрові ресурси і не залежати від зовнішньої допомоги. Такий підхід допоможе локалізувати епідемію ВІЛ у регіоні, проводити ефективні профілактичні заходи та створити найкращі умови для діагностування та лікування ВІЛ наших громадян», - наголосив Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.
Пілот «Забезпечення сталості ВІЛ-послуг у Полтавській області» реалізується благодійною організацією «Світло надії» в рамках Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» за підтримки компанії Deloitte.