"Мала академія мистецтв ім. Раїси Кириченко" із превеликою радістю зустрічає всіх поціновувачів мистецтва. На всіх концертах, влаштованих у стінах академії, було немало бажаючих насолодитися красою гри на музичних інструментах та красою рухів танцювальних колективів.
1 червня, в День захисту дітей, "Мала академія мистецтв" провела концерт для дітей-інвалідів міста Полтави. Ініціатором проведення стала педагог вокально-хореографічного колективу "Дзвіночки" Олена Курінна, яка виховує у своїх вихованцях, дітях до 6 років, справжніх артистів. На цьому концерті маленькі "Дзвіночки" продемонстрували глядачам, як майстерно вони уміють грати на сопілках. Але на цьому сюрпризи від самих юних вихованців "Малої академії мистецтв" не закінчилися. Другим номером від колективу стала пісня "Грицю, Грицю до роботи". У цьому номері маленькі таланти не тільки співали, а й грали на дерев'яних ложках і підтанцьовували у такт музики.
А продовжував концерт ансамбль скипалів, які зіграли два твори. Глядачі були у захваті від музичної композиції під назвою "Гама-Jazz" у виконанні ансаблю. Звуки скрипок ніби переливалися між собою. Якщо закрити очі, то можна було уявити, як ти стоїш на березі безмежного океану і промені сонця "заливають" воду своїм блиском.
Наступними вирішили дивувати публіку ансамбль флейтистів "Флатус", які виконали мелодію під назвою "Тамбурин". Як розповіла керівник ансамблю Макарова Оксана, "тамбурин"- це танок 17 століття із бубнами, особливістю якого є одяг танцюристів, а саме костюми та сукні темно-червоного кольору, які були характерні для того часу. "Родзинкою" цього номеру стала "розмова" двох флейт, яка мала бути так званою інтригою перед фінальною частиною мелодії.
І завершенням концерту став виступ театральної студії "Полтавські балаболки", які продемонстрували захоплюючу театральну постанову.
"0532" вдалося взяти інтерв'ю у директора "Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко" Магомедової Тетяни.
Як довго Ви готувалися до проведення концерту для дітей-інвалідів?
-Пропозиція щодо проведення такого концерту для дітей-інвалідів надійшла до нас тиждень тому і ми обирали, які саме номери будуть представлені на концерті, адже діти-інваліди - це специфічна публіка, тому ми намагалися обирати такі номери, які дітям було б приємно слухати.
Як на Вашу думку класична музика впливає на дітей цієї категорії?
-На мою думку, класична музика абсолютно на всіх людей впливає добре, адже класична музика у всі часи була і буде взірцем найкращого.
Також нам вдалося поспілкуватися із методистом міського центру реабілітації дітей інвалідів пані Мариною.
Чи багато подібних концертів влаштовують у Полтаві?
-Ні, скільки ми не зверталися у різні заклади за благодійні концерти, але всі відмовлялися. Але "Мала академія мистецтв" погодилася дати такий концерт.
А скільки приблизно проводиться таких концертів у Полтаві за рік?
-За рік проходить 3-4 такі благодійні концерти для дітей із вадами розвитку або які мають статус інваліда.
Пані Марино, як на Вашу думку класична музика впливає на дітей-інвалідів?
-Історично доказано, що музика певних композиторів впливає на певні сенсорні сприймання дітей і на розумовий розвиток, і на емоційний стан. На мою думку, музика має якийсь оздоровчий ефект.
Косінська Іванна-Анастасія