Шило на мило: у Полтаві замість комуністичної назви вулиці може з’явитися імперська

У Полтаві продовжують вирувати пристрасті навколо виконання Закону про декомунізацію. Лише в понеділок Полтавська ОДА оприлюднила остаточний список нових назв вулиць міста. Всього 115 топонімів – 11 вулиць, два парки і два райони.

Та як з’ясувалося згодом до деяких нових назв є претензії. Зокрема до вулиці Менжинського, яка носитиме назву Графа фон Гарнієра. Топонімічна група Юліана Матвійчука пропонувала назвати цю вулицю на честь Героїв УПА.

Член Полтавської обласної «Просвіти» Олег Пустовгар зазначив, що в рамках засудження тоталітарного і комуністичного режимів повернулися до імперської назви:

- Перипетії декомунізації у Полтаві. Стало відомо хто такий Граф фон Гарнієр. Білогвардієць. Воював у денікінських військових частинах проти УНР під гаслом «За єдіную і нєдєлімую Росію». Робоча група при ОДА на чолі з Білоконем цей топонім не погоджувала. Думаю,що Український інститут національної пам'яті і Володимир Вятрович аналогічно. Нагадаю, це ініціатива групи Матковського. Нічого дивного, йому давно близькі білогвардійці. Але як тепер бути із заявою Президента про те, що «Єдине застереження – не повертатися до імперських найменувань. Я не дозволю, щоби карту України знову заплямували новоросійськими топонімами». Голова фракції БПП у полтавській міськраді підставив Президента?

Пустовгар зазначив, що «Просвіта» буде звертатися до Президента з проханням виправити це «непорозуміння»:

- Ми будемо діяти дуже просто і законно. Ми звернемося до Адміністрації Президента, ми віримо президенту і його заяві, про те що він не допустить імперських топонімів. Загалом, ми повністю задоволені розпорядженням Головка і це навіть не «ложка дьогтю», а велике непорозуміння і воно буде виправлено рано чи пізно. Або в найближчі дні, бо розпорядження ще не набуло чинності, воно набуває чинності після оприлюднення у газеті «Зоря Полтавщини» або після прийняття Закону України «Про внесення змін до ЗУ про географічні назви». Суть якого зводиться до того, що підлягають перейменуванню всі топонімі, які носять імперський відбиток.

Таку назву для вулиці Менжинського запропонувала ініціативна група Андрія Матковського. Зокрема ідея належить Михайлу Окарі.

Читайте також: Юліан Матвійчук: «Полтавці ще не готові до вулиці Степана Бандери»