23 квітня Полтава мала змогу навести чистоту перед Великодніми святами. Хто, де і як прибирали, скільки сміття було зібрано загалом – звітуються організатори.
Допомогли Полтаві «очиститися» волонтери акції «Зробимо Україну чистою разом», які спільними зусиллями зібрали 54080 л сміття (пакети для сміття, зазвичай, вимірюються в літрах).
Волонтерами акції в Полтаві стали: громадські активісти, учні та студенти, колективи комерційних організацій, державних установ, політичні партії та звичайні полтавці. Усього до акції долучилися 662 волонтери.
Акція з прибирання сміття проводилася з метою об'єднання людей для боротьби з проблемою накопичення сміття та задля залучення уваги громадськості до захисту навколишнього середовища. Тому волонтери акції збирали сміття роздільно, акцентуючи увагу на правильній поведінці з відходами. У результаті на вторинну переробку було відправлено 5400 л скла та 11100 л пластику.
Найактивнішими та найбільш працьовитими учасниками акції стали волонтери, які прибирали Огнівські ставки: співпробітники компанії «Нова Пошта», учні та вчителі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами слуху та всі, хто до них доєднався! Окрема вдячність відповідальному локації – Лесі Веретник, яка вже не перший рік організовує та координує прибирання на ставках. Саме на цій локації було зібрано найбільшу кількість сміття: 3450 л скла, 4800 л пластику, 9900 л загального сміття!
Ще 2 найбільші за чисельністю учасників та виконаним об’ємом робіт локації: Набережна р. Ворскла та Співоче поле ім. Марусі Чурай! Тут працювало 210 волонтерів. А саме: ГО «Новий Акрополь, Фонд захисту дітей, ГО «Студреспубліка», ПП «Самопоміч», Урбан платформа «Сity Lab», вихованці Полтавської федерації тхеквондо, Обласне управління водних ресурсів, працівники та учасники проектів «Обласного молодіжного центру», студенти Української медичної стоматологічної академії. Волонтери працювали під чітким модераторством координаторів локацій – Анни Шавиро та Світлани Матяш.
Окрема вдячність групі архітекторів з «Сity Lab» за представлений проект Набережної та можливість долучитися до нього зі своїми пропозиціями. Волонтерам «ОМЦ» завдячуємо за пофарбовані сходи до Співочого поля, відремонтований та приведений до ладу спортивний майданчик!
Білу Альтанку для полтавців причепурили волонтери «Молодіжної ініціативи міст» та співробітники банку«Креді Агріколь» - прибрали спуск, пофарбували лавки та смітники на площі перед ротондою.
Прибирання не оминуло Кобищани. Парк «Зелений гай» було прибрано силами волонтерів 8 школи та Кобищанської культурної спілки. Їх роботу організувала Сало Вікторія.
«Патріоти Полтавщини» власними силами організували прибирання Гришкиного лісу, чию роботу координував Євген Мавлєтбаєв.
Найорганізованішою виявилася команда волонтерів, яка прибирала Дендропарк: студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, представники Мусульманської діаспори та волонтери, які приходили на прибирання цілими сім’ями. Батьки надали дуже гарний особистий приклад для малечі. Роботу в парку організувала на вищому рівні координатор локації – Людмила Познякова.
Нелегкою була праця волонтерів під шляхопроводом Половки-Браїлки у зв’язку із великою засміченістю та наближеністю локації до колії залізної дороги. Але працьовитість та дисципліна волонтерської команди дала свої результати. Надточій Валентина чудово cкоординувала роботу співробітників гіпермаркету «ВелМарт» та особового складу Пенітенціарної служби.
Шефство за Спаським оглядовим майданчиком взяли волонтери Цивільного корпусу «Азов», які не вперше наводять порядок на Панянських схилах.
Також акція розширила свої заплановані межі завдяки волонтерам Автоагрегатного заводу, які активно долучилися до прибирання на 11-ій локації: вул. Зіньківська (від вул. 9 січня до вул. Шведська Могила).
Першою ластівкою акції «Зробимо Україну чистою разом» було прибирання на кінцевій зупинці с. Вороніна. Боротьбу с несанкціонованим звалищем вели мешканці селища, селищна рада та представники дачних кооперативів. Тепер на місці звалища стоять і охороняють чистоту 3 сміттєвих баки. Дякуємо за підтримку та злагоджену роботу селищному голові – Ларисі Карповій!
Акція була реалізована в Полтаві завдяки її головним організаторам: ВГП «Нова Полтава», ГО «ЕкоЛтава» та КУ «ОМЦ» ПОР.
Забезпечення учасників акції необхідним інвентарем взяв на себе засновник ВГП «Нова Полтава» Лев Жиденко. Зокрема, було надано: рукавиці – 520 пар; мішки для сміття – 275 шт.; пакети для сміття - 1600 шт. на 60 л., 200 шт. на 120 л; граблі звичайні – 48 шт.; граблі веєрні - 25 шт.; мітли – 16 шт.; піки для наколювання сміття – 70 шт. Більшість інвентарю по завершенню акції було передано установам, що брали участь у прибиранні, для підтримання чистоти у майбутньому.
Комерційні організації, які долучилися до прибирання, самі забезпечили інвентарем своїх працівників-волонтерів.
Минулі акції проходили зі значними проблемами із вивозом сміття, але цього року саме в цьому питанні приємно здивувала робота комунальних служб! Всі локації були забезпечені вчасним вивозом сміття! Організатори акції дякують за підтримку КТП 1628, КП «Декоративні культури», особисто Начальнику відділу оперативного реагування на звернення громадян виконавчого комітету Полтавської міської ради Сергію Зубаню та Заступнику міського голови з питань ЖКГ Олексію Чепурку.
Також організатори щиро вдячні за інформаційну підтримку управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, а також всім ЗМІ, які допомогли у розповсюдженні інформації про прибирання. Адже без інформаційної підтримки масові акції проводити складно.
«У цілому по області участь в акції взяли понад 4500 волонтерів! Особливо масштабно прибирання пройшло у Шишацькому і Хорольскому районах. Також активними були Пирятинський, Лубенський, Диканський райони і місто Комсомольськ» - підбив підсумки роботи обласний координатор акції Максим Макуха.
Друзі, нам все під силу разом! Давайте будемо носіями тих змін, які ми хочемо побачити в суспільстві.
Хай небо буде мирним, а Україна – чистою!
Координатор акції в м. Полтава
Юлія Городчаніна