14 квітня делегація чиновників Полтавщини у ФРН зустрілася з представником Адміністрації округу Лімбурґ-Вайльбурґ та бургомістром громади Ельбталь. Зустрічі стосувалися співпраці об’єднаних територіальних громад щодо розбудови телекомунікаційних мереж та пожежних частин.
Нагадаємо, що з 11 по 15 квітня голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перший заступник Андрій Пісоцький, голова Полтавської облради Олександр Біленький і ще 15 представників органів державної влади та місцевого самоврядування Полтавщини перебувають у навчальній поїздці у Німеччині.
Поїздка стосується питань міжмуніципального співробітництва (ММС) і відбувається за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (Bmz) міста Бонн.
14 квітня вони відвідали Адміністрацію округу Лімбурґ-Вайльбурґ та бургомістра громади Ельбталь Йоахіма Ленерта.
На першій зустрічі представником з німецької сторони був депутат ландтаґу Манфред Міхель. Темою зустрічі стало співробітництво у розбудові телекомунікаційних мереж. Німецькі колеги розповіли посадовцям Полтавщини про проблеми об’єднання великої кількості територіальних громад, покращення інфраструктури за рахунок співробітництва територіальних громад та про їхній вплив на суспільство та бізнес.
Друга зустріч стосувалася об’єднання районних пожежних частин та їхньої ефективної роботи. Громада Ельбталь, бургомістром якої є Йоахім Ленер, знаходиться в землі Гессен. Площа цієї території — 11,12 км2. Населення становить 2360 осіб (станом на 31 грудня 2014 року).
Полтавським чиновникам німці розповіли, як об’єднані територіальні громади можуть забезпечувати важливі для власного життя функції ( на прикладі пожежних частин).
Взагалі в землях Гессену, де проходять зустрічі полтавської делегації, проживає 426 територіальних громад. У найбільшій з них — 700.000 мешканців, у найменшій — 600, а в середньому — 14.000.
Голова Полтавської ОДА Валерій Головко говорить, що приклади співробітництва між невеликими територіальними громадами Німеччини показують, що разом вони можуть реалізовувати проекти різної складності :
— Громадам на Полтавщині доведеться брати відповідальність і приймати рішення щодо створення різних служб та інфраструктурних проектів. Але тільки таким шляхом можна подолати вкорінений з Радянського Союзу патерналізм, коли люди сподіваються, що держава вирішить всі їхні проблеми. Це складний процес, і до того ж болючий. Але я вірю, що в громад Полтавщини все вдасться.
За ці дні делегати відвідали Центр компетенцій зі співробітництва територіальних громад міста Вісбаден, зустрілися з бургомістром Таунусштайну Зандро Ценером, бургомістром громади Кьольбе Фолькером Карле (голова професійної асоціації «Комунальний будівельний майданчик»), Фаховим відділом 16 – Надзвичайні ситуації (Пожежна служба, захист від надзвичайних ситуацій, рятувальна служба та громадський захист) землі Гессен.
Вже сьогодні делегація від Полтавщини повернеться в Україну.
Довідка: Проект «Реформа управління на сході України» реалізується Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ).
Прес-служба Полтавської ОДА