Під час сильних морозів чимало людей, рятуючись від холоду, не звертають увагу на дотримання правил пожежної безпеки. А це рано чи пізно призводить до пожежі і трагічних наслідків.
На Полтавщині станом на 14 лютого виникло 202 пожежі, що на 42 % більше ніж у минулому. Внаслідок пожеж загинуло 19 чоловік, постраждало 10 осіб. За статистикою, більшість пожеж, пов'язаних із загибеллю людей, виникає саме у житловому секторі.
Основними причинами пожеж в житловому секторі є порушення правил монтажу та експлуатації печей та димоходів, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, коротке замикання електромережі, а також паління у ліжку.
Так, 13 лютого порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальної печі призвело до трагедії у м. Лубни. Пожежа, яка виникла у житловому будинку, забрала життя 56-річного господаря помешкання.
Аби не сталося пожежі у вашій оселі, постійно дотримуйтесь правил пожежної безпеки, а саме: використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів.
Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності, бо це призводить до короткого замикання електромережі. Не користуйтесь саморобними електрообігрівачами.
Опалюючи приміщення піччю, перевірте чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Для цього спаліть в печі трохи паперу та згодом огляньте її ззовні. У місцях тріщин буде добре видно закоптіння. Виявлені тріщини необхідно замазати глиною чи розчином. Краще коли піч відремонтує фахівець. Не залишайте поблизу печей легкозаймисті речі.
Обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Не залишайте сірники та запальнички в легкодоступних для них місцях.
Ніколи не паліть у ліжку, особливо у нетверезому стані. Саме через цю причину гине найбільше людей при пожежах.
Пам’ятайте, що пожежу легше попередити, ніж потім ліквідовувати. Тож бережіть своє життя та майно від вогню!