На другому засіданні ініціативної групи науковців, істориків та громадських активістів щодо проведення процесу декомунізації під головуванням депутата міськради від ВО «Свобода» Юліана Матвійчука визначили неповний список нових назв вулиць Полтави, який буде запропонований на затвердження голові обладміністрації Валерію Головку.
Після засідання Юліан Матвійчук оприлюднив цей список у себе на сторінці в facebook. Так в Полтаві ймовірно з’являться вулиці Василя Тютюнника, Олени Пчілки, Олени Теліги, Івана Мазепи, Петра Дорошенка та інших визначних діячів України. Центральна вулиця Жовтнева може стати Успенською, а вулиця Леніна – вулицею Миколи Міхновського. Також Полтаву чекає вулиця Степана Бандери, і це не проспект Першотравневий, як раніше пропонувалося на засіданні, а вулиця Калініна.
Нагадаємо, за якими принципами учасники групи працювали над новими назвами:
- Використання імен державних та культурних діячів, починаючи з Русі-України, козацька Україна, доба УНР, ЗУНР, закінчуючи Національно-визвольними змаганнями.
- Врахування історичних назв вулиць.
- Використання імен видатних політичних та кільтурних діячів України та Полтави, з прив’язкою до вулиць, де вони жили.
- Російсько-українська війна ХХІ ст.,бійці ,які проживали в Полтаві.
- Принцип нерозділення однієї вулиці на дві частини з різними назвами.
Юліан Матвійчук звернув увагу на вулиці, які виключили зі списку на перейменування:
- З минулого списку вулиць, були виключені деякі вулиці, які або вже перейменовані, або не можуть підпадати під Закон про декомунізацію - це: Братів Литвинових, Будьоного, Кірова, Комуністична, Косіора, Красногорівська, Крупської, Карла Маркса, Раднаркомівська, Соціалістична, Червона площа, Депутатська, Декабристів, Комунальний, Степового фронту, Агітаційна, Радянська, Республіканська, Більшовицька.
Всього в Полтаві підлягають перейменуванню 116 топонімів, 52 комісія вже підготувала, залишається ще 64.