Сьогодні у Полтаві відбувся круглий стіл на якому представники керівництва області, районів, міста, а також експерти обговорили процес проведення декомунізації у регіоні.
Зібрання пройшло за участі директорі Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та голів Полтавської обласної ради та облдержадміністрації. До дискусії долучилися нардепи Андрій Река та Юрій Бублик.
За озвученими даними, 53 населені пункти і 3123 вулиці в Полтавській області підлягають перейменуванню. Наразі залишилися «недокомунізованими» близько 13% (487 назв). Також в регіоні налічується 309 пам’ятників, барельєфів та пам’ятних дошок, які підлягають демонтажу. За словами голови Полтавської ОДА Валерія Головка 215 з них вже демонтовано, по решті є відповідні постанови і розпорядження місцевих рад і вони будуть прибрані незабаром.
До речі, в таких містах як Кременчук, Комсомольськ, Гадяч, а також в Лохвицькому, Гребінківському, гадяцькому, Кобеляцькому і Чутівському районах комуністичної символіки не залишилося.
Не зважаючи на такі показники, Полтавщина лишається аутсайдером в процесі виконання Закону України «Про засудження комуністичного режиму». І одним з «гальмів» цього процесу в регіоні є міський голова Полтави Олександр Мамай, який саботує виконання закону.
Володимир В’ятрович наголосив, що очільників міст та районів, які навмисне саботують декомунізацію мають відповідати перед законом.