28 грудня голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко провів нараду за участі ролів райдержадміністрацій або їхніх заступників, міських голів або заступників міських голів з питання декомунізації.
На Полтавщині понад 100 пам’ятників, пам’ятних знаків та інших меморіальних об’єктів комуністичного минулого було демонтовано на хвилі Революції Гідності у 2014 році, протягом 2015 року їх демонтовано 102. На сьогодні не демонтованими залишаються 192 пам’ятники та пам’ятні знаки діячам тоталітарного режиму. Попри того, що кінцевим терміном демонтажу зазначених пам’ятників та пам’ятних знаків, комуністичної символіки нормативними актами визначено 21 листопада 2015 року, органами місцевого самоврядування така робота проводилася мляво у зв’язку з небажанням місцевих еліт конфліктувати з місцевим населенням напередодні місцевих виборів.
Українським інститутом національної пам’яті укладено список щодо населених пунктів, які підлягають перейменуванню. На сьогодні в області підлягають перейменуванню 49 населених пунктів та 2 райони м.Полтави (Октябрський та Ленінський). Документи про перейменування 2-х населених пунктів Гадяцького району надіслано до Верховної Ради України (с. Жовтневе – на с.Степне, с.Радянська Дача – на с.Дачне). На сьогодні рішенням Верховної Ради України с.Радянська Дача Гадяцького району перейменовано на с.Дачне.
Розпочато процедуру щодо перейменування у 21-му населеному пункті області, де пройшли громадські слухання. Прийнято позитивні рішення про перейменування у 11-ти населених пунктах. Також надійшла пропозиція від Ленінської районної ради про перейменування Ленінського району м.Полтави на Подільський район.
В області налічується понад 2 тисячі населених пунктів. У ряді населених пунктів перейменування топонімів проведено ще до введення в дію законів про декомунізацію. У 818-ти населених пунктах є об’єкти топоніміки, що підпадають під дію закону. Розпочато процедуру перейменування у 319 населених пунктах.
Рішення про перейменування об’єктів топоніміки прийнято в 58 населених пунктах. У 441 населеному пункті місцеві ради взагалі не розглядали зазначене питання.
Станом на 1 травня 2015 року в населених пунктах області налічувалося 2647 вулиць, провулків, парків тощо, що підлягають перейменуванню. Протягом року перейменовано 381 об’єкт топоніміки. Щодо 1411-ти об’єктів топоніміки проведено громадські обговорення. Стосовно 992-х об’єктів громадські обговорення взагалі не проводилися.
Повністю ігнорується процес декомунізації місцевим самоврядуванням у м.Полтаві. До облдержадміністрації від Полтавської міської ради надходять звіти з прочерками. Тому точна кількість об’єктів монументальної архітектури та топонімів, що підлягають перейменуванню, залишається невідомими для обласної влади.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко зажадав від присутніх керівників районів та міст неухильного виконання вимог чинного законодавства.
Нагадаємо, після обрання на другий термін міський голова Полтави Олександр Мамай заявив, що "ламати через коліно" громаду та займатися питанням декомунізації не буде, а віддасть це право партії "Свобода".
Читайте також: в Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати.