Сесія Полтавської міської ради: цукрова голівка, оргії в школі та вибиті двері

Позачергова друга сесія Полтавської міської ради  сьомого скликання пройшла з аншлагом. Всі 42 новообрані депутати були присутні. Крім депутатів на сесії зареєструвалися 59 осіб представників ЗМІ та громадськості.

На порядок денний було винесено три основні питання: Затвердження регламенту ПМР, обрання секретаріату та положення про постійні комісії.

Розпочалася сесія з традиційного гімну Полтави. Далі депутати почали вносити пропозиції щодо порядку денного. Так фракція «Свобода» та «Партія простих людей Сергія Капліна» підготували звернення про недовіру уряду. Згодом було вирішено взяти за основний документ підготовлений «Свободою».

Також депутати запропонували винести на голосування питання про розпуск міського виконавчого комітету та звільнення заступників міського голови. За внесення цих питань проголосували більшість депутатів.

Далі слово взяли батьки учнів, які навчаються в ЗОШ№12 з Червоного Шляху, вони скаржилися на вчителів, які влаштували гучне свято в школі, вимагають гроші на ремонт та виганяють школярів з автобусу. Їм на підтримку прийшов правозахисник Василь Ковальчук, який раніше у судовому порядку оскаржував рішення закрити школу на Червоному Шляху. При цьому він говорив образи в сторону Мамая, називаючи його «цукровою голівкою». Подробиці цієї історії читайте згодом на нашому сайті.

Сесія Полтавської міської ради: цукрова голівка, оргії в школі та вибиті двері (фото) - фото 1
Сесія Полтавської міської ради: цукрова голівка, оргії в школі та вибиті двері (фото) - фото 1

Під час виступу голови громадської ради Дащенка він озвучив інформацію про наявність психічного захворювання у депутата від БПП «Солідарність» Сергія Чередніченка. Сам депутат посміявся з цього, а його побратим Андрій Матковський пообіцяв подати судовий позов.

Сесія Полтавської міської ради: цукрова голівка, оргії в школі та вибиті двері (фото) - фото 2

 

Не менш бурхливим було обговорення регламенту. Головними опонентами стали Оксана Деркач та Юліан Матвійчук. Серед головних питань регламенту було, де проводити сесію та чи буде онлайн-трансляція.

Найцікавіше настало тоді, коли почали обирати секретаря. Мамай висунув кандидатуру представниці «Рідного міста» Оксани Деркач, яка вже обіймала цю посаду у міській раді шостого скликання. Проте це обурило частину депутатів і вони відмовилися приймати участь у голосуванні.

Так присутні у залі заявили, що за офіс, який орендує партія «Рідне місто» у міста вони сплачують лише 15 гривень за квадратний метр. І таким чином, міський бюджет недотримує кошти. Сама Оксана Антонівна заперечила це і заявила, що за офіс сплачується значно більша сума.

Далі трапилося неймовірне, Олександр Мамай в самий розпал обговорення оголосив про те, що оголошується перерва до 30 грудня і швидко покинув сесійну залу.

Депутати та активісти попрямували за ним. Мамай зачинився в кабінеті разом з своїми заступниками та начальником Октябрського ГУ нацполіції Олександром Терелою. За традицією, викликали поліцію та швидку. І поки активісти, представники ЗМІ та депутати обговорювали ситуацію, соратник Матковського Михайло Шевченко вибив шмат дверей зі сторони сесійної зали. Після цього Мамай змушений був поспілкуватися з пресою.

Олександр Федорович пояснив, що це його конституційне право оголошувати перерву в сесії і на кожен випад з боку депутатів відповідав, що коли хтось сяде на його місце, тоді й вирішуватиме про дату сесії.

Після цього, представники фракцій «Свобода», «Партія простих людей», «БПП «Солідарність» та «Батьківщини» зробили спільну заяву про незгоду з рішенням про перерву в сесії.