Мамай оголосив війну наркоторговцям: «Пощади не буде нікому»

Міський голова Полтави Олександр Мамай спільно з полтавською поліцією запровадив безстрокову акцію «Врятуй Полтаву від наркоманії». В рамках акції вже діє гаряча лінія, а також планують створити центр психологічної допомоги.

«Нам треба викорінювати місце де торгують наркотичними речовинами. Ця акція буде діяти безстрокова і пощади не буде нікому. Я буду робити так, щоб кримінальна відповідальність була привселюдна і щоб всі мешканці знали, що ось ця людина торгує наркотичними засобами і щоб суди були відкриті. Конкретно я сам буду приймати активну участь у тому, щоб в Полтаві не торгували наркотичними засобами», - повідомив міський голова Полтави Олександр Мамай.

За офіційними даним в місті зареєстровано близько 3 тисяч наркозалежних. Якщо говорити про неофіційні цифри, то тут говорять про в п’ять разів більшу кількість наркоманів. При цьому 95% людей з наркозалежністю – молодь від 15 до 30 років.

«Після новорічних свят у міськвиконкому я хочу ввести посаду, щоб в нас працювала 1-2 людини психологом, якого, подзвонивши на «1508», можна було викликати додому. Служба буде працювати цілодобово, - говорить Мамай. – Також ми плануємо більше облаштовувати у дворах спортивні майданчики».

Наразі по місту висить 30 бігбордів з номерами телефону, за якими можна повідомити про місце продажу наркотиків. Зробити це можна й анонімно. За словами голови Октябрського райвідділу поліції Олександра Терели, протягом тижня, коли повісили бігборди, на «гарячу лінію» надійшло більше 30 повідомлень.

«Вже проведено більше 20 обшуків. За зберігання наркотиків особі загрожує від 3 до 5 років, за збут та розповсюдження – до 7 років тюрми», - говрить Терела.

Поліція обіцяє, що на кожне повідомлення буде приїздити оперативна група, фіксувати, що там дійсно торгують. Потім береться дозвіл суду на обшук, який видається протягом 1-2 днів. З цим рішенням оперативна група виїздить і проводить обшук.

А ось скільки на впровадження цієї програми буде витрачено коштів міський голова точну відповідь не дав. За словами Мамая на бензин буде витрачатися близька 20-30 тисяч гривень.

«На сьогоднішній день територіальна громада платить і мені, як міському голові, і поліції зарплату. Тому це наша робота. Бюджет цієї програми входить в бюджет програми поліції по боротьбі з організованою злочинністю. Якщо треба виїхати працівникам поліції, ми заправляємо машини. Але це не великі кошти для міського бюджету – в місяць на рівні 20-30 тисяч гривень», - каже міський голова Полтави.

Повідомити про місце торгівлі наркотиками можна за телефонами «гарячої лінії» поліції: 050-606-29-19 або 102; та міськвиконкому: 56-25-13 або 56-20-52.