Представники громадської мережі ОПОРА визнали передвиборчу кампанію на Полтавщині брудною. Про це повідомила координатор ОПОРИ Полтавщини Анна Мосієнко.
«Дуже прикро, що ця кампанія стала брудною після тих подій, які мали змінити нашу свідомість. Ми сподівалися на іншу ситуацію в Полтавській області, але передвиборчу кампанія можна й потрібно називати брудною, через ту кількість порушень, які вчинили наші кандидати та політичні партії», - каже Мосієнко.
При цьому, за словами представника ОПОРИ, збільшилась не стільки кількість політичного «бруду», в порівнянні з парламентськими виборами, скільки масштаби використання «чорного піару».
«Кандидати витрачають більше коштів, щоб очорнити свого конкурента, ніж проводити свою агітацію», - говорить Анна Мосієнко.
Загалом Полтавська область посідає п’яте місце по кількості порушень виборчого законодавства по Україні. На Полтавщині зареєстровано 85 заяв щодо порушення законодавства. По самій Полтаві таких заяв 20. В цілому в Україні зареєстровано 732 порушення виборчого законодавства.
При цьому ще жодна особа під час цього виборчого процесу не понесла відповідальність за порушення закону.
«Механізми нашого законодавства не працюють настільки ефективно, щоб кандидати боялися робити ті чи інші речі. Після Чернігова ми очікували, що буде більш менш спокійно, що гречкосівів та грошодавців не мало бути на цих виборах. Таким був меседж Президента. Але ми бачимо, що в нас є й цукросіви, й аптечкодавці, й брудні технології. Закон написаний так, щоб можна було уникнути відповідальності – постійно не вистачає доказів, щоб довести провину певного кандидата. Наша організація ОПОРА постійно розробляє разом з активістами та народними депутатами законопроекти, щоб, наприклад, обмежити використання передвиборчої агітації. Але ми розуміємо, що ті хто пишуть закони, вони також обираються. А сам себе не накажеш», - говорить координатор Полтавської ОПОРИ Мосієнко.
Нагадаємо, в Полтаві виявили 237003 зіпсованих бюлетеня з виборів депутатів міської ради.