Вибори мера Полтави
17:00, 17 жовтня 2015 р.
Кандидат на посаду мера Полтави розповіла про проблеми міста , дев`яності та перше куплене взуття
Вибори мера Полтави
Переможець громадської ініціативи "Мер від громади" та кандидат на посаду міського голови Полтави Ірина Особік в рамках рубрики "Вибори мера" погодилась розповісти нам про те, чому вирішила балотуватися на виборах, які головні проблеми міста та про зароблені перші гроші.
Перша ваша дія на посаді мера Полтави?
Перше, що зроблю, зайшовши в кабінет очільника міста в якості міського голови – познімаю всі портрети «владних кумирів». Якщо ж серйозно, то, звичайно, першим кроком має стати комплексна аудиторська перевірка господарської діяльності попередньої влади. Думаю, що я в цьому не одинока! Кожен з кандидатів на посаду міського голови, розуміє, що не визначивши, в якому стані новий очільник міста приймає міське господарство, зробити перші кроки на цій посаді неможливо. І, безумовно, результати такої перевірки повинні бути оприлюдненими.
Також одним з першочергових питань, які необхідно вирішувати є зміна структури міськвиконкому та апарату міської ради. Та управлінська машина, яка є на сьогодні, методи її роботи, навіть не застаріли, вони є абсолютно неефективними і недієздатними! Треба повністю реформувати роботу міськвиконкому та апарату, запровадити нову, максимально комфортну для городян систему обслуговування.
Що стало поштовхом для прийняття рішення балотуватися на посаду мера Полтави?
Поштовхом для прийняття такого рішення стало розуміння того факту, що нам конче необхідні зміни в житті міста. А з чого починати зміни в навколишньому житті, як не з себе? Полтава – моє місто. Тут живе моя родина. Я хочу, щоб моя дитина і не тільки моя, залишилась жити в Полтаві, не тому, що так треба, або прийнято, а тому, що це місто – найкраще в світі. Я хочу, щоб мої батьки і не тільки мої, отримали той рівень комфорту життя, на який вони заслуговують. І я знаю, як цього досягти. Я вірю, що ми можемо і будемо жити в сучасному, комфортному, європейському місті. Принаймні я докладу всіх зусиль, щоб це стало реальністю.
З ким з кандидатів на посаду міського очільника Полтави ви могли співпрацювати? А з ким ніколи і ні за яких обставин?
З віком я дійшла висновку, що людей, з якими я б не могла співпрацювати «ніколи і ні за яких обставин» дуже мало. Як правило це люди, вчинки, яких не просто ображають, чи якимсь чином принижують людей. Це люди, світогляд і моральні принципи, яких абсолютно не співпадають з моїм розумінням життя і людських відносин. Виходячи з цього скажу так – співпрацювати зможу, мабуть з усіма, якщо ця співпраця не буде протирічити моїй совісті і не шкодитиме інтересам громади. Але, серед 18 кандидатів, таки є персони, яким, я вважаю, мало б бути соромно балотуватись на цю посаду. Це моя особиста думка.
Хто ваш найбільший конкурент?
Мої конкуренти – всі сімнадцять інших кандидатів.
Назвіть ТОП-5 найбільших проблем міста.
Звичайно, що проблеми у Полтави є і їх багато. Проте всі вони є похідними від більш серйозних, системних проблем. Отже топ п’ять проблем Полтави:
Закритість, відокремленість влади від народу.
Певна байдужість громади до того, що саме вирішує влада.
Відсутність стратегічного плану розвитку міста.
Відсутність персональної відповідальності посадовців за дії, або бездіяльність.
Дефіцит професіоналів у владних кабінетах. Адже підлеглі й досі підбираються по «совковому» принципу – за рівнем персональної відданості начальству.
Та найголовнішою проблемою, на мою думку, є те, що на сьогоднішній день громада існує для того, щоб забезпечити «пристойне» життя чиновникам всіх рангів і категорій. Так не повинно бути! Чиновники винаймаються громадою для вирішення своїх проблем. Бюджет міста це не приватна кишеня мерської команди, а спільні гроші, зароблені полтавцями, а відтак і працювати вони повинні виключно на громаду Полтави.
Розкажіть про вашу родину. Чи готові вони бути під постійним наглядом з боку ЗМІ та опонентів?
Найбільше моє досягнення в цьому житті – моя дитина. Найбільша цінність мого життя – моя сім’я. Я дуже люблю своїх рідних і дуже ними пишаюсь. А вони повністю підтримують мене. Приховувати нам нічого, навпаки – ми відкриті для спілкування. Отже, коли буде така необхідність ніхто ні від кого ховатись не буде.
Ви колись порушували закон?
Думаю, що людей, які не порушували б закон в той чи інший спосіб, в нашій країні, немає. Ну, наприклад, в 90-х роках минулого сторіччя, працюючи в проектній групі, я використовувала неліцензовані комп’ютерні програмами для архітектурного проектування. Думаю, що в ті часи ліцензованих професійних програм для архітекторів в Україні просто не було.
Ваша ідея того, що буде на місці поваленого Леніна.
Сквер. Думаю, що це було б найкращий вирішенням для цього місця. Можливо встановлення на цьому місці пам’ятного знаку, або меморіального каменю. Але обов’язково повинні бути дерева.
Чим ви займаєтесь крім політики? Ваше хобі?
Моя робота – моє хобі. Я відпочиваю, коли займаюсь проектуванням.
Якою на вашу думку має бути заробітна плата міського голови?
Зараз заробітна плата міського голови регламентується законом. Але як казала моя бабуся: «Дешева рибка – погана юшка». Моя позиція така – міський голова є найманим менеджером, який повинен зробити все, щоб ввірене йому громадою місто процвітало. Сума зарплати повинна давати міському голові певну ступінь персональної свободи, можливість почуватися гідно і була
Скільки доходу ви задекларували?
Вся інформація щодо моїх доходів і статків, наразі, оприлюднена і на моїй власній сторінці, і на сторінці «Мер від громади» в мережі FB, ніякого секрету з цього я не роблю. Я – ФОП, отже кожного року здаю декларації. За минулий рік я отримала 63 тисячі гривень. Бували роки, коли я заробляла більше, але зараз така ситуація в країні – людям не до проектування.
Який найбожевільніший вчинок ви зробили у своєму житті?
Найбожевільніший вчинок в моєму житті, на сьогоднішній день – це участь в «мерських» перегонах. Це вихід за рамки мого власного комфорту. До цих нових, розширених нових рамок я тільки починаю звикати.
Ви вживаєте алкоголь? Як часто?
Люблю гарне вино, в гарній компанії. На жаль зараз це буває не так часто – по святам.
Остання книга, яку ви прочитали?
Зараз перечитую «Бесіди з Богом» Ніла Уолша. Взагалі, я – «запойний чтєц», а книги вважаю найважливішим винаходом людства. В своїх читацьких уподобаннях я переживала різні періоди: пригоди, детективи, філософські твори, фентезі, історичні романи, казки, коли читала їх своїй доньці. До речі, почавши читати казки в дорослому віці, я багато на що в них подивилась з іншого боку. А зараз у мене, напевно, період духовного чтива, пошук душевної гармонії і рівноваги, пошук найважливіших відповідей на найважливіші запитання.
Ви пам’ятаєте свої перші зароблені гроші? Як це було? На що їх витратили.
Звичайно пам’ятаю. Такі речі забути просто неможливо. Перші свої, власні, гроші я заробила у віці 14 років. Я їздила до своїх бабусі й дідуся, які жили в селі. Яка робота в селі для міської дівчини? На току – підгортати зерно, або управляти віялкою, або загружати навантажувача. За місяць тяжкої праці –45 рублів. Для мене, в той час, в тому віці – просто небачені кошти! Більшу частину, звичайно, віддала мамі. Але дещо залишилось і ось це «дещо» я витратила на себе. Купила собі модне, наскільки це було можливо в той час, взуття. Це було величезне задоволення.
Також читайте інтерв'ю з Віктором Костюшенком, Святославом Батовим, Олегом Слизьком та Оксаною Черкас.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
live comments feed...