14:23, 13 березня 2015 р.
У Полтаві одночасно пройшли мітинги «за» та «проти» ректора ПолНТУ (ФОТО, ВІДЕО)
Скандал, у якому, можливо, замішаний Володимир Онищенко, не думає вщухати.
Сьогодні біля будівлі Полтавської обласної ради пройшло відразу два мітинги за участі приблизно двох сотень полтавців. Одна частина мітингувальників виступала за відставку ректора технічного університету Володимира Онищенка, а інша - його захищала.
За день до цього
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт у своєму повідомленні на сайті Міністерства зазначив, що "найкраще, що він (ректор) може зробити для збереження доброго імені університету – добровільно написати заяву про звільнення".
Тим часом у самому виші заявили, що "шоковані" заявою міністра.
"Особливо прикро, що заява міністра не ґрунтується на перевірці достовірності та законності отримання записів, які розповсюджуються у мережі Інтернет. Авторитет центрального органу виконавчої влади використовується для розповсюдження сумнівних матеріалів", - йдеться у відкритому листі до Міністра освіти, опублікованому на офіційному сайті ПНТУ.
На підтримку ректора до Києва відправились «добровольцями» і викладачі та працівники ПНТУ.
Нагадуємо, період скандалів, пов'язаних з технічним університетом, розпочався наприкінці минулого року. Тоді представники вишу "вказали на двері" значній кількості викладачів-архітекторів, які не були згодні з політикою навчального закладу.
Нещодавно у мережі Інтернет з'явилися аудіо-записи, на яких ніби то ректор ПолНТУ "пройшовся" по сумно відомим викладачам, а також людям, які брали участь у Революції Гідності та деяким колишнім посадовцям.
Про що говорили у соцмережах
Зйомка на весь екран 13.03.2015 130830.bmp
Незважаючи нінащо
Першими до обласної ради прийшли студенти технічного університету, які підтримують думку про тиск на виш та про його можливе закриття. Разом з ними прийшли також викладачі та представники вишу, серед яких були помічені Богдан Коробко (перший проректор – проректор з науково-педагогічної роботи), Володимир Муравльов (проректор із науково-педагогічної та методичної роботи) та Олександр Семко (декан сумно відомого архітектурного факультету).
Останній, до речі, фотографував студентів з "протилежного" табору. З якої причини - невідомо.
Небезпечна ситуація
Згодом до облради прийшли представники "Свободи" та звільнені викладачі архітектурного факультету, які вимагали змін у керівництві вишу.
Головними дійовими особами таборів мітингувальників (умовно назвемо їх "білими" та "синіми") були, відповідно, Богдан Коробко та Юрій Бублик.
"Геть рейдерів! Не дамо чіпати університет! Руки геть від університету", - майже постійно повторював у гучномовець пан Коробко. В той же час студенти з "синього" табору" кілька разів безуспішно намагалися "відібрати" у нього слово.
Ледве не дійшло до бійки, однак все обмежилось лише невеличкою штовханиною.
Правда №1 - університетська
"Я особисто не розумію як можна відстоювати свої студентські права з політичними прапорами. Все має відбуватися у цивілізованому полі без різних політиків, обговорюватися, завжди можна домовитись, - розповіла студентка Юлія.
Такої ж самої думки і деякі з опитаних нами викладачів.
"Зізнаюся Вам, я сюди прийшов сам та без жодної "допомоги". Зі мною також і інші викладачі кафедри. У мене є робота, і втрачати її через те, що виш можуть закрити, я не маю жодного бажання, - зізнався один з викладачів.
"Дайте дітям учитися", - в той час вигукували інші викладачі.
Правда №2 - опозиційна
"За більше ніж два роки моєї каденції на посаді народного депутата України більше скарг, нарікань, звернень я не отримував по жодному навчальному закладу, окрім технічного. Вони надходили від викладачів (теперішніх і минулих) та студентів. У них описувалися фінансові махінації, використання адміністративного ресурсу, переслідування студентів, які вивішували прапори на своїх гуртожитках тощо", - розповів нардеп Юрій Бублик.
"У нас в країні немає більш корумпованого ректора за Володимира Онищенка. "Майданівців" треба було зрівняти бульдозером? За таке тюрми мало, треба у АТО його, хоча не думаю, що там з нього користь хоч якась буде", - зізналася студентка Юлія.
Слід зазначити, що пан Онищенко керує університетом з 2003 року. На цій посаді він змінив свого батька — Олександра Григоровича, який обіймав посаду ректора ПолтНТУ на протязі 22 років (з 1982-го - прим. автора).
Після більше години стояння мітингувальники почали розходитися.
Більше фотографій з події Ви можете переглянути у галереї сайту.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:07, 15 листопада
117
16:25, 16 листопада
25
09:56, 14 листопада
24
12:26, 18 листопада
01:37, 20 листопада
live comments feed...