18:56, 19 листопада 2015 р.
Полтавський боєць АТО - «Шаман», розповів про бойові будні, волонтерство та чому отримав такий позивний
Ми продовжуємо цикл наших сюжетів про бійців АТО та волонтерів, які стали на обороні цілісності нашої держави. Ми вже розповідали вам про Артема Дмитренка, заступника командира третьої мотопіхотної роти окремого мотопіхотного батальйону та Сергія Івановича з позивним «Батя», командира взводу протитанкової оборони 16 ОМБ.
Сьогодні ми розкажемо вам не про політика і кандидата в мери Полтави, а про бійця АТО і волонтера Олександра Русіна.
Олександр Русін у квітні 2014 року очолив 3-тю мотопіхотну роту 16-го Полтавського окремого мотопіхотного батальйону 92 механізованої бригади був начальником розвідки батальйону. Після демобілізації став головою громадської організації «Укроп!», яка в’язала під свою опіку учасників АТО, дітей війни та волонтерів.
Учасник бойових дій. Нагороджений відзнакою Полтавського міського голови 1-го ступеня та почесною грамотою Полтавської обласної ради, нагрудним знаком учасника АТО.
Олександр може годинами розповідати про бойових побратимів, про бої та бойові будні. Він більше року пробув в зоні безпосередніх бойових дій, а після повернення до мирного життя розпочав допомагати бійцям і мешканцям тих населених пунктів, які опинилися в епіцентрі війни.
За час діяльності організації «Укроп!» (не плутати з політичною партією) волонтери відправили на Схід 8 караванів з гуманітарною допомогою. Крім матеріальних речей «укропівці» вирішили допомагати духовно – в зоні АТО для бійців влаштовували концерти.
«Коли ми сюди повернулися зі Сходу, ми створили громадську організацію, яка поставила собі за мету надавати допомогу. Перше, з чим ми зіткнулися – це з тим, що бійцям не надавали статусу учасника бойових дій. Було двояке положення, воєнкоматам права не надали, щоб не було корупції, це все взяла на себе міжвідомча комісія, яка було створена при СБУ - розповів Русін. – Тому перше завдання, це допомога в отриманні статусу. Далі події розвивалися стрімко, за рік війни держава пообіцяла учасникам АТО стільки всього, це 38 пільг. Але це все фантазії».
Далі, за словами Русіна, вони допомогли багатьом учасникам АТо отримати землю, як в містах, так і в сільській місцевості.
Боєць АТО «Шаман» розповів про бойові будні, волонтерство та чому отримав такий позивний (фото) - фото 2
Свій позивний Русін отримав випадково. Спочатку його назвали «Шреком», але по рації такий псевдо важко було розібрати і було вирішено змінити на «Шамана».
Шаману довелося побувати в найгарячіших точках на Сході України, він не з чуток знає, як тяжко доводиться бійцям, тому обіцяє, що буде продовжувати волонтерську і просвітницьку діяльність і дуже сподівається на підтримку влади.
Напередодні дня Святого Миколая Русін разом з побратимами планує зібрати подарунки для бійців та дітей, які вимушені жити в зоні бойових дій. Тож, якщо хтось може і хоче допомогти волонтерам зібрати гуманітарний вантаж, звертайтеся до «укропівців».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...